Zajímavosti

Vše o  výkupu automobilu za hotové do autobazaru – přehled výhod i konkrétní možnosti, které vám provozovatel zařízení nabídne, pokud budete chtít svůj vůz prodat

Prodej vozu přes soukromou inzerci může být mnohdy zdlouhavý a existuje množství nástrah, které mohou celý proces nepříjemně zkomplikovat. Nechceme, abyste v budoucnu své volby litovali, a proto jsme pro vás sepsali všechny výhody, které se pojí s výkupem automobilu za hotové do renomovaného autobazaru. Zároveň jsme pro vás sepsali i specifika obou existujících variant odkupu, abyste si již nyní mohli udělat jasno v tom, která z možností je pro vás výhodnější a na vyjednávání s výkupčím přišli připravení.

Proč je dobré při výkupu automobilu za hotové upřednostnit autorizovaný autobazar před soukromou inzercí

NEMUSÍTE SE OBÁVAT BUDOUCÍCH REKLAMACÍ

Provozovatel autobazaru od vás spolu s automobilem přebírá i záruky na technický stav. Je to i z důvodu, že samotnému výkupu předchází celá řada kontrol, díky kterým autobazar přesně ví, co od vás kupuje.

Případné reklamace nového majitele ojetiny by se řešily s bazarem, nikoliv s vámi.

 

NEMUSÍTE SAMI ZAŘIZOVAT NIC NA ÚŘADECH ANI S POJIŠŤOVNOU

Autobazary poskytují svým klientům řadu služeb a jednou z nich je vyřízení veškerých formalit, které následují po výkupu vozidla.

Jako původní majitel musíte s vozem absolvovat evidenční kontrolu, převést vozidlo na nového majitele a zrušit povinné ručení. To vše může zajistit i nový majitel na základě plné moci od vás. Na vás je pouze zkontrolovat, že provozovatel vše zajistil a nehrozí zde žádné riziko pokut kvůli nesplnění podmínek daných zákonem.

Některé autobazary od vás vykoupí i vůz, který je zatížený leasingem či úvěrem. Díky tomu vám ušetří peníze za splátky a spoustu starostí.

NEMUSÍTE SE STARAT O PROPAGACI VOZU A PRODEJ NOVÉMU MAJITELI

Provozovatel vám vyplatí částku, na které jste se domluvili a tím to pro vás celé končí. Autobazar se postará o přípravu vozu, jeho prezentaci na prodejní ploše a propagaci potenciálním zájemcům.

Pro vás tato skutečnost představuje značnou časovou úsporu, jelikož nebudete muset vyřizovat velké množství telefonátů a emailů. Vyhnete se rovněž i schůzkám a zkušebním jízdám.

Výkupčí vám obvykle nabídne dvě varianty, přičemž každá z nich má své klady i zápory

Přímý prodej

Výkupčí vám po kontrole dokladů, prohlídce vozu a zkušební jízdě nabídne částku, která odpovídá aktuální hodnotě vozu. Pokud ji akceptujete, podepíšete kupní smlouvu a o nic dalšího se nestaráte.

Přímý prodej je vhodný v případě, kdy potřebujete rychle hotovost a nemůžete si dovolit čekat. Nevýhodou je, že si v takovém případě vyděláte obvykle méně, než v případě komisního prodeje, ale nemusí to být pravidlem. Vždy záleží na tom, jaký vůz prodáváte a jaký zájem se předpokládá po vystavení na prodejní ploše. Pokud chcete peníze investovat do nového vozu, můžete pořídit autodoplňky levně na internetu. Zkuste třeba Inity

Komisní prodej

V takovém případě bude autobazar pouze prostředníkem mezi vámi a novým majitelem. Za provizi vůz připraví, vystaví na prodejní ploše a prezentuje zájemcům. Cenu určujete vy sami a  můžete ji libovolně měnit. I během této doby máte za vozidlo odpovědnost vy.

Komisní prodej je výhodný pro ty z vás, kteří si mohou dovolit na peníze počkat. Nevýhodou je, že nikdy nemůžete předem odhadnout, jak dlouho to bude trvat. Nemáte ani žádnou kontrolu nad tím, jak je vozidlo propagováno. 

Existují i situace, kdy se vám může vyplatit prodej vozidla skrze soukromou inzerci. Pokud jste si jisti tím, že o váš vůz bude velký zájem, máte šanci získat za něj více, než v případě odkupu autobazarem. Je rovněž vhodný v případě, že s takovým typem prodeje máte zkušenosti a chcete mít nad celým průběhem plnou kontrolu. Ovšem počítejte s tím, že vás to bude stát spoustu času, a proto je nutné být trpělivý. Pokud se pro tuto variantu rozhodnete, udělejte si jasno v tom, že jste schopni sami zajistit veškeré formality jako převod vozidla v registru a další.

Jakou ze zmiňovaných variant byste upřednostnili? Byla by pro vás důležitější časová, nebo finanční úspora?

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *