Low Carb Zeleninová jídla

Vynikající zapečená brokolice s cuketou, šunkou a sýrem

Skvělá, vynikající, zapečná brokolice a cuketa se šunkou a sýrem vás překvapí svou chutí. Když vynecháte šunku, pošmáknou si i vegetariáni.

Rádi byste dietní večeři nebo lehký oběd? Skvělá volba. Tento recept si oblíbíte, pokud navíc dodržujete nízkosacharidovou dietu, je pro vás jak stvořený.

Co budete na zapečenou brokolici s cuketou, šunkou a sýrem potřebovat?

Recept je pro 5 – 6 porcí

  • pekáček,
  • sůl, pepř, červená paprika, sušený česnek, chilli (kdo má rád), trocha oleje,
  • 900g brokolice (použila jsem 2 sáčky mražené – čerstvou jsem nesehnala – jinak to jsou cca 2 čerstvé),
  • malou cuketu (já měla žlutou),
  • 150g šunky s vysokým obsahem masa,
  • 5 vajec,
  • 100g sýra (já použila goudu).

Zapečená brokolice s cuketou, šunkou a sýrem postup:

Pokud máte čerstvou brokolici, rozdělte ji na růžičky a dejte povařit na 10 minut do osolené vody. Pokud mraženou, zalijte ji v kastrolu horkou vodou a počkejte cca 15 minut. Brokolici vyndejte z kastrolu a nechejte okapat.

Mezitím si nakrájejte na půlkolečka cuketu o rozměru cca 0,5 cm  (pokud je velká, tak ji rozkrájejte na menší kousky) a šunku si nakrájejte na malé čtverečky. Vajíčka si rozmíchejte v misce se solí, pepřem, chilli – kdo má rád, a červenou paprikou. Pekáček si pokapejte olejem (já použila olivový), vsypte na něj okapanou brokolici, cuketu, osolete, opepřete, dejte sušený česnek a vše důkladně promíchejte. Nakonec posypejte nakrájenou šunkou.

Takto připravenou směs zalijte vajíčky. Trošku s pekáček nahněte postupně na každou stranu, aby se vejce roztekla. Nakonec posypte sýrem (já použila goudu) a dejte zapéc do předehřáté trouby na 180 stupňů zhruba na 25 minut.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *